Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

  www.zerodc.cz

Obrazek

Zelená čára znázorňuje trať závodu.

         Itinerář 2015:

0 kmStart Pustevny 1010m.n.m. Po startu od chaty Šumné stoupáte 1,5km k soše Radegasta 1106m.n.m. a stále po modré značce po širokém hřebenu Radhoště pokračujete až na 4km k soše Cyrila a Metoděje.Mezitím ještě na 3km minete rozcestník Radhošť- hřeben 1080m.n.n. Na Radhošti pak  po pravé straně obíhate (obcházíte) kapli 20m za sousoším a stejnou cestou se vracíte zpět na Pustevny k občerstvovačce na 8km.

8 km Pustevny 1010m.n.m. Dále pokračujete pod hotel Tanečnice po červené značce směrem na Martiňák. Pozor!!! Na 14km (asi 2km před Martiňákem) odbočíte ze široké šotolinové cestě doleva stále po červené do terénu a asi po 1 km narazíte na rozcestník červené a zelené značky Bukovina 950m.n.m..Zde se dáte po zelené vlevo směr Čertův mlýn 1205m.n.m.Nejvyšší bod tratě 20 km.Z Čertového mlýna pokračujete vlevo z kopce po červené (Pozor ne vpravo na Kněhyni!!! směr na Pustevny k rozcestníku (větší křižovatka) Tanečnice-sedlo 1005m.n.m.Zde pokračujete vlevo okolo altánku po zelené asi 1,5 km po rovině na Pustevny k občerstvovačce.

25km  Pustevny 1010m.n.m. Z Pusteven se dáte za chatou okolo horní stanice lanovky asi 1km ostřeji do kopce po červené směr Tanečnice.Nejdete až na vrchol ,ale držíte se těsně před nim značení (šipky fáborky,fólie),které Vás dovede a znovu napojí z kopce na červenou značku až na rozcestník pod Tanečnici (tentokrát budeme mít altánek po pravé straně) kde jste už před chvíli procházeli z protisměru.Odbočite prudce doleva po šotolinové cestě okolo závory a budete pokračovat asi jen 200m po zelené značce,která odbočuje za chatou vpravo do terénu ,ale Vy jdete Pozor!!! stále rovně po široké šotolinové silnici a dlouho stále klesáte a držíte se našeho značení (fáborky).Po 2km delším klesání po silnici na velké křižovatce odbočíte vlevo (bude dobře značeno) 870m.n.m. Za křižovatkou do 500m bude cedule 30km.Obíháte (obcházíte) už po travnatějším terénu celou Nořičí horu až se dostanete pod lanovku ,která vede z Raztoky na Pustevny a pod ní po cestě ještě pokračujemte asi 200m k občerstvovačce na Pustevnách-parkoviště pod kolibou Valaška..

34km Pustevny 1010m.n.m Poslední část 8km je stejná jako ta první,takže po modré od chaty Šumné stoupáte 1,5km k soše Radegasta 1106m.n.m. a stále po modré značce po širokém hřebenu Radhoště pokračujete až na 4km k soše Cyrila a Metoděje.Mezitím ještě na 3km minete rozcestník Radhošť- hřeben 1080m.n.n. Na Radhošti pak  po pravé straně obíhate kapli 20m za sousoším a stejnou cestou se vracíte zpět na Pustevny k občerstvovačce na 8km.ke kapli na Radhošti(obrátká) a zpět na Pustevny do cíle 42,195km.


Trasa bude označená kilometrovníky (cedule) po 5km. Loni nikdo nepotřeboval itinerář a nikdo také nezabloudil na trati,která bude dobře označená ještě naším značením (fáborky,cedule se šipkama,fólie),proto taky itinerář není tak podrobný.

 

Číslo na pořadatelé: 731 875 685

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář